Ohtlike ainete sõeluuringud & allikate analüüs
Veekeskkonnale ohtlike ainete sõeluuringu tulemused EestisAruanne sisaldab ülevaadet varasematest Eestis läbi viidud ohtlike ainete seirest ning sellekohastest uuringutest ja projekti BaltActHaz käigus Eesti veekeskkonnas määratud ohtlike ainete uuringute tulemusi. Aruandes toodud tulemused on peamiselt suunatud riigiasutustele, kelle ülesandeks on veekeskkonnale ohtlike ainete alase poliitika ja strateegia väljatöötamine ning vastavate ainete kontroll. Uuriti 130 ohtlikku ainet, mis kuuluvad 12 ainerühma Paljusid neist uuriti Balti riikides esmakordselt. Proove võeti pinnaveest ja põhjasetetest ning Eestis ja Lätis asuvate reoveepuhastusjaamade heitveest ja reoveesetetest.
Läti sõeluuringu aruanne
Veekeskkonnale ohtlike ainete allikate analüüs Eestis, Lätis ja Leedus
Ohtlike ainete võimalike Läänemerre jõudmise allikate uurimiseks võeti Eestis, Lätis ja Leedus analüüse mitmesugustel tööstusaladel tekkivast heitveest ning teatud liiki ettevõtetes, sealhulgas pesumajades ja autopesulates, tekkivast heitveest, prügilate filtraatidest ja elamupiirkondade reoveest.
Balti riikide kokkuvõte
ENG
Ettepanekud riiklike seireprogrammide loomiseks Ettepanekud Eesti riikliku keskkonnaseireprogrammi täiustamiseks Aruanne on peamiselt suunatud riigiasutustele, kelle ülesandeks on veekeskkonnale ohtlike ainete alase poliitika ja strateegia väljatöötamine ning vastavate ainete kontroll, eriti seireprogrammide väljatöötamise eest vastutavad asutused. For Latvia: LV, ENG
Veekeskkonnale ohtlike ainete esinemine Eesti pinnaveekogudes, ohtlike ainete võimalikud
Seadusandluse tõhusam rakendamine Keskkonnalubade juhendmaterjal Juhendmaterjal on mõeldud sidusrühmadele, kes on otseselt (rollid on määratud seadusega) või kaudselt kaasatud
& riiklike ohtlike ainete vähendamise programmide algatamiseks
For Estonia: EE, ENG
For Lithuania: LT, ENG
allikad ja ettepanekud nende vähendamise meetmeteks
keskkonnalubade süsteemi - tööstusettevõtted, vee-ettevõtjad (kui ühiskanlisatsiooni haldajad), konsultandid,
loa andjad, inspektorid.
Juhendmaterjali eesmärk on parendada keskkonnalubade (eelkõige kompleksluba ja vee erikasutusluba) kvaliteeti,
vähendada ohtlike ainete kasutamist ja heidet ettevõtetes ning rakendada keskkonnalubasid tõhusamalt veekeskkonna kaitse-eesmärkide saavutamisel.
Brošüür näitab, kuidas erinevad õigusaktid, nagu IPPC ja REACH, võiks toetada vee raamdirektiivi eesmärkide rakendamist ning millised on nende raamistike kõige olulisemad omavahelised seosed. Samuti kirjeldatakse Balti riikide pädevatele asutustele kehtestatud nõudeid ja nende rakendamise viise.
Keskkoknnale ohtlikud ained - mis need on?
voldik on mõeldud tööstuses ja riigiasutustes töötavatele spetsialistidele, eelkõige neile, kes tegelevad tööstusega (lube väljastavates ja järelevalveasutustes) ning kes vajavad põhjalikke teadmisi ohtlikest ainetest eri raamistikes. Eesmärk on esitada lugejale üldisem ülevaade ja terviklikum arusaam ohu käsitusest ELis, ent selle projekti järgmistes trükistes keskendutakse rohkem praktilistele vahenditele ja soovitustele ohtlikke aineid reguleerivate õigusaktide rakendamiseks ning jõustamiseks.